Forum

» Praca

Praca za granicą

 • Maczynski

  Gdzie obecnie warto wyjechać i w jakim charakterze? Jak wygląda sytuacja z zarobkami. Czy np. opieka osób starszych albo praca w ogrodnictwie niesie za sobą dobre zarobki i jakąkolwiek perspektywę?

 • kasztanek

  Mi sie wydaje, ze najlepiej opłacalna praca dla kobiet to własnie opiekunka osób starszych w Niemczech, wiele osób w ten sposób teraz pracuje. Moja ciocia juz od roku wyjeżdża do Niemiec z http://prosenior.pl/ i sobie chwali. Jedzie na kontrakty na 2-3 miesiące i wraca na taki sam czas. Coraz więcej osób się decyduje na taką prace.

 • Marko

  Gdziekolwiek nie wyjedziecie zarobki będą wyższe. O perspektywach sugeruję jednak zapomnieć bo praca jako opiekunka, praca w rolnictwie czy budwlance nie żadnej satsfakcji.

 • elka33

  Nie do końca się z Tobą zgodzę. Patrząc jak Ty można się zastanawiać gdzie satysfakcja z pracy w PL jako kasjer, magazynier, budowlaniec, pracownik call center czy podobne. Ludzie na tych stanowiskach pracują ciężko z wynagrodzeniem wiadomo jakim. Alternatywnie praca opiekunka osób starszych w niemczech, praca w budowlance w niemczech czy coś innego to wynagrodzenie na poziomie pozwalającym na cokolwiek więcej, niż zastanawianie się czy starczy do 10.

 • Tsumi

  Ja jednak jestem przeciwniczka wyjazdów za granicę. Jestem zdania, że w naszym kraju jednak pracy nie brakuje.

 • Lulus

  No niby pracy nie brakuje, za na prawdę małe pieniądze. Gdyby u nas w kraju opiekunkom płacili tyle co w Niemczech to nikt by nie decydował się na wyjazd. A przykładowo https://www.opiekunki24.pl/ są pełne ogłoszeń o pracę w takim charakterze i chętnych nie brakuje na wyjazd.

Ostatnie komentarze

 • lilka_89 » lilka_89

  Ostatnio byłam na ślubie u przyjaciółki i oprócz zwyczajowej koperty, zafundowałam obojgu młodym masaż relaksacyjny. Byli zachwy...

 • Marko » Warszawskie atrakcje

  Warszawa to rzeczywiście bardzo piękne miasto. Można tam wiele zobaczyć. Ja np nie lubię zabytków bo wolę puby ;D

Polecane strony

Portal biznesowy dlafirm.eu

Przepis-y.pl - proste przepisy kulinarne

Tylko dla kobiet - wyjatkowesukienki.pl

Koncentratory tlenu - https://tlenwdomu.pl/

Nawigacja

Social media