Ciekawostki

Warszawskie atrakcje

Możliwość zwiedzenia stolicy kraju to dla wielu Polaków wyjątkowa atrakcja. Warszawa przyciąga swymi zabytkami i pięknem architektury, a wycieczki po jej terenie każdemu z nas dostarczają wiele radości.

Na terenie tego miasta pięknych zakątków nie brakuje, w wspaniałe atrakcje turystyczne czekają tu na gości niemal na każdym kroku. Miejscem, którego nie można pominąć, jest Rynek Starego Miasta. To obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki oraz miejsce, w którym Warszawa prezentuje nam swe najpiękniejsze oblicze. Znajdujące się tu kamienice reprezentujące głównie styl renesansowy i barokowy, a każda z nich jest wspaniałym dziełem sztuki. Jedną z najpiękniejszych kamienic jest tu Kamienica Wójtowska, uwagę turystów skutecznie przyciąga też kamienica św. Anny. Kamienica Pod Murzynkiem oraz Kamienica Pod Fortuną to kolejne budowle, na które w czasie wycieczki po centrum Warszawy warto zwrócić uwagę. Na rynku zachwyca też słynny pomnik syrenki – jeden z symboli miasta oraz jeden z najsłynniejszych pomników, jakimi może się pochwalić Warszawa. Zdjęcie przy tym pomniku to jedna z najważniejszych pamiątek dla turystów goszczących w tym mieście, a chętnych na wykonanie takiej pamiątkowej fotografii nie brakuje.

Komentarze

  • Warszawa to rzeczywiście bardzo piękne miasto. Można tam wiele zobaczyć. Ja np nie lubię zabytków bo wolę puby ;D

Dodaj komentarz

Ostatnie komentarze

  • lilka_89 » lilka_89

    Ostatnio byłam na ślubie u przyjaciółki i oprócz zwyczajowej koperty, zafundowałam obojgu młodym masaż relaksacyjny. Byli zachwy...

  • Marko » Warszawskie atrakcje

    Warszawa to rzeczywiście bardzo piękne miasto. Można tam wiele zobaczyć. Ja np nie lubię zabytków bo wolę puby ;D

Polecane strony

Portal biznesowy dlafirm.eu

Przepis-y.pl - proste przepisy kulinarne

Tylko dla kobiet - wyjatkowesukienki.pl

Nawigacja

Social media